Aktivní komunity digitálních nomádů a lidí na volné noze

Freelancing mění způsob, jakým lidé pracují a žijí. Rychlý technologický pokrok umožňuje milionům lidí pracovat z jakéhokoliv koutu světa. Dokud mají k dispozici připojení k internetu.

Nezáleží však na tom, kde se zrovna pohybujete, vždycky musíte dokončit zadaný úkol i svou práci. Život ve vzdálených či odloučených místech s sebou může přinést vážné technické či psychologické problémy. Průzkum společnosti Deloitte zmiňuje, že 67 % Američanů, kteří pracovali jako externí zaměstnanci či freelanceři, by si podobnou pozici v budoucnu již nezvolili. Může za to nedostatek kontaktu a spojení s vnitřní kulturou společnosti.

Sepsali jsme třináct živoucích komunit, které vám pomohou se socializací. Některé fungují jen on-line, díky dalším se můžete osobně setkat s jinými digitálními nomády či freelancery.

Remotive Community

Remotive spojuje lidi za účelem setkávání nebo vedení diskusí. Také slouží jako komunita, kde nomádi sdílejí volná pracovní místa či možnosti spolupráce na projektech z domova, apod.

Digital Nomad Girls

Je velká síť pro digitální nomád(k)y. Tato komunita vznikla nejprve na Facebooku a až později vytvořila oficiální webovou stránku. Za celým nápadem se skrývá snaha o motivaci silných a nezávislých žen.

#freelance

Vstupte a toulejte se na jednom z nejoblíbenějších míst, kde se scházejí všechny typy freelancerů. Musíte se však zaregistrovat a platit členský příspěvek. Pokud si nejste jistí, jestli vám komunita stojí za tuto investici, můžete nejdříve vyzkoušet 7denní bezplatnou verzi.

Global Digital Nomad Network

Komunita Global Digital Nomad Network představuje uzavřenou skupinu s více než 25 tisíci členy. Můžete zde sdílet své nápady s podobně naladěnými lidmi, setkávat se a spolupracovat.

Dynamite Circle

Další uzavřená komunita, kam se lze dostat jen vyplněním přihlášky. Když se do Dynamite Circle přihlásíte, můžete snadno najít obchodní partnery, připojit se k menším skupinám, diskutovat v on-line fórech a mnoho dalšího.

Nomad List Chat

Zvláštní komunita nomádů, kteří jednoduše chatují. Chat se odvíjí od místa výskytu a poskytuje pohodlný způsob komunikace a spojení s ostatními lidmi, kteří pracují v různých koutech světa. Abyste mohli začít chatovat a propojovat se, musíte se zaregistrovat a zaplatit členský poplatek.

Quora

Quora tu byla vždy, aby nám poskytla nejlepší odpovědi na naše otázky a pomohla vyřešit naše problémy. Může být užitečná i při hledání vašich odpovědí. Umožní vám vytvořit diskuse o důležitých tématech a sdílet vaše cenné zkušenosti se světem.

Speak Nomad

Je vibrující komunita, která sjednocuje více než 500 digitálních nomádů. Chcete-li se připojit, stačí se zaregistrovat. Pak můžete svobodně komunikovat s dalšími nomády, probírat s nimi své nápady, potkávat se a různě spolupracovat.

Digital Nomad Subreddit

Reddit je dobře známá diskusní platforma, která také často slouží i digitálním nomádům. Objevujte a zapojujte se do diskusí s obdobně smýšlejícími lidmi nebo začněte svou vlastní diskusi.

Digital Nomads Meetups

Na tomto webu naleznete mapu, která místně lokalizuje různé skupiny nomádů po celém světě. Účelem komunity je pomoci těmto lidem a skupinám setkávat se a sdílet své ideje, propojovat se a být v kontaktu s ostatními.

Nomad Projects

Je neuvěřitelná komunita zaměřená na vedlejší projekty. Najdete zde lidi, se kterými se pustíte do spolupráce, diskuse a mnoho úžasných věcí a nápadů, se kterými budete moci dále pracovat. Také tu můžete kápnout na partnera pro své projekty nebo dokonce na samotný projekt.

Nomad Entrepreneurs

Skvělá platforma a komunita, která sdružuje více než 800 členů z více než 17 různých zemí. Lidé, kteří se připojili k této síti, jsou převážně marketingoví odborníci, programátoři, podnikatelé apod.

FlyerTalk

Je užitečný web nejen pro ty, kdo pracují na dálku, ale i pro ty, kdo hodně cestují. Zaměřuje se na podporu všech typů nomádů a cestovatelů.

https://www.forbes.com/sites/tomaslaurinavicius/2017/07/19/digital-nomad-communities/2/#

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.