Ataribox bude víc než retro konzole

Do hry se vrací legendární značka.

V červnu společnost Atari prohlásila, že je zpátky v hardwarovém průmyslu. Své tvrzení podpořila zprávou o Atariboxu – chystané herní konzoli. O měsíc později vyšlo najevo, že Atari plánuje celý projekt financovat pomocí crowdfundingové kampaně.

Tvůrce Atariboxu a generální ředitel Feargal Mac sdělil webu VentureBeat, že v letošním roce bude zahájena kampaň na financování na Indiegogo s tím, že konečný produkt bude připraven k dodání na jaře roku 2018. Předpokládá se, že bude stát mezi 250 – 300 dolary a pochlubí se vlastním procesorem AMD s grafickou kartou Radeon. Má tedy ambice konkurovat spíše novým konzolím, než se zařadit mezi plejádu neustále vznikajících retro systémů.

Feargal Mac se domnívá, že jsou lidé zvyklí na flexibilitu počítače, nicméně většina zařízení připojovaných k televizi má uzavřené systémy a obchodují pouze se svým obsahem. Mac chce stvořit zařízení, díky kterému budou lidé hrát, streamovat, surfovat a dělat cokoliv chtějí; stejně tak budou mít přístup k hrám z druhé ruky a k dalšímu obsahu třetích stran.

Mac dále zdůrazňuje otevřenost Atariboxu, uživatelsky příjemné rozhraní, přičemž si uživatelé budou moci přizpůsobit operační systém tak, aby jim seděl.

Atari vsadila na platformu Indiegogo, protože se prý zaměřuje na prezentace technologických produktů a má silnou mezinárodní základnu ve více než 200 zemích. Mac předpokládá, že se jim díky kampani na Indiegogo podaří oslovit co nejvíce fanoušků z celého světa. „Je to flexibilní produkt, se kterým nebudete muset vynakládat víc peněz, než chcete. Když se to tak vezme, kupujete si jakousi svobodu“, uvedl.

Spuštění crowdfundingové kampaně je naplánované na tento podzim.

Zdroj: pcgamer.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.