Coworking v Česku má mobilní aplikaci

Hledáte coworking a nevíte kudy kam?

Objevila se zajímavá aplikace, která by neměla uniknout pozornosti žádného digitálního nomáda, freelancera, ale i dalších, kteří využívají sdílené kanceláře. Aplikace Coworking v Česku vznikla na platformě Effortix od LWi a jejím cílem je zmapovat coworkingy, a to jednoduše a přehledně.

IMG_1094

Používání aplikace je snadné a rychle si jej osvojí snad každý, kdo měl v ruce někdy chytrý telefon. Jako první vás uvítá mapa, dojde k vaší lokalizaci a vy tak okamžitě vidíte, jaké coworkingové prostory máte v bezprostřední blízkosti. Po mapě se lze samozřejmě libovolně pohybovat. K dispozici je i navigace, takže vás aplikace spolehlivě dovede „do bezpečí“ vámi zvolené sdílené kanceláře. Nechybí pochopitelně volba režimu navigace (pěšky, autem, MHD), nebo zobrazení mapy (normální, satelitní, hybridní, terénní).

Coworkingy jsou na mapě jasně označeny, jednoduchým rozkliknutím se pak dozvíte bližší informace o zvoleném místě – prohlédnout si můžete fotografie, zjistíte přesnou adresu, orientační cenu nebo otevírací dobu. Vše je samozřejmě prolinkováno přímo s weby jednotlivých míst, takže se lze vždy dobrat aktuálních informací.

V aplikaci jsou zmapovány zatím pražské, brněnské a ostravské coworkingy. Celá aplikace, která vám významně usnadní brouzdání po tuzemských coworkingových prostorách, je dostupná zdarma pro telefony s Androidem a iOS.

Aplikaci můžete stahovat pro iOS z iTunes, pro Android na Google Play

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.