Deset cool aplikací pro digitální nomády

Každý rok se stále větší počet lidí rozhodne pro práci na volné noze a rozšíří tak armádu digitálních nomádů.

Není třeba zdůrazňovat, že existuje bezpočet aplikací, které nomádský život usnadní v různých ohledech. Deset důležitých aplikací, které jsou poskytovány zdarma, naleznete v našem seznamu:

Moving Nomads

zdarma pro Android a iOS

Díky Moving Nomads je život nomádů zase o něco jednodušší. Je to aplikace all-in-one, ve které naleznete více než 300 destinací, cestovní tipy, nejlepší WiFi hotspoty, informace o spolubydlení i o co-workingových prostorech. Nejužitečnější feature je integrace s aplikací Skyscanner a Booking.com. Nejlevnější letenky a bookování hotelů bude je dostupné za pár kliků.

Snap & Translate

zdarma pro iOS

Pravděpodobně jednou z nejdrsnějších nástrah, které digitální nomádství přináší, je život v cizí zemi a s tím související jazyková bariéra. Naštěstí ji s aplikací Snap & Translate dokážete překonat. Nabízí překlady textů ve 46 jazycích a všechno, co musíte udělat, je vyfotit objekt (nebo tištěný text) svým telefonem.

Dashlane

zdarma pro Android a iOS

Dashlane je bezplatný správce hesel a také digitální peněženka. Pomáhá eliminovat stres tím, že uloží všechny vaše platební karty a hesla na jedno místo. Samozřejmě jsou veškerá data bezpečně zálohovaná a šifrovaná.

Work Hard Anywhere

zdarma pro iOS

Kdykoliv nemůžete najít optimální místo se spolehlivou WiFi nebo elektrickou zásuvkou, obraťte se na aplikaci Work Hard Anywhere. Ukáže vám nejlepší místa pro práci či co-working. Uživatelé je mohou hodnotit podle jejich velikosti, rychlosti internetu a dalších měřítek.

Rome2rio

zdarma pro Android a iOS

Někdy je cesta váš cíl, jindy se potřebujete jednoduše někam rychle dostat a nevíte jak. Rome2rio vám ukáže alternativní metody, jak cestovat do vaší destinace. Můžete si vybrat mezi letadlem, autobusem, vlakem, autem, lodí apod. Svou cestu k cíli můžete sledovat na interaktivní mapě.

Tycoon

zdarma pro Android a iOS

Tycoon je skvělý nástroj pro freelancery. Na rozdíl od tradičních zaměstnání může freelancer pracovat v trochu chaotičtějších podmínkách. Tycoon pomůže spravovat váš rozpočet. Bude sledovat, kdy máte dostat zaplaceno, kolik vám klient má zaplatit a jakou částku byste si měli schovat třeba na zaplacení daní.

Keepsafe VPN

zdarma pro Android a iOS

Není žádný spor o tom, že využívání různých veřejně dostupných WiFi hotspotů není bezpečné. Proto byste si měli chránit své připojení VPN aplikací. Keepsafe VPN vám zajistí klidný spánek bez ohledu na to, kde jste se připojili.

Docady

zdarma pro Android a iOS

Docady bezpečně archivuje vaše nejdůležitější dokumenty. Díky této aplikaci nebudete muset s sebou nosit tuny papírů. Jen naskenujete své dokumenty pomocí telefonu a budete je mít s sebou kdykoliv a kdekoliv.

Cafe Wifi

zdarma pro iOS

Tato aplikace spojuje nomády s nejlepšími co-workingovými centry, kavárnami i hotely. Místa jsou rozdělená podle různých kritérií jako je například cena, typy jídla, dostupnost a nabízené služby. Za zmínku stojí to, že dobře funguje i offline a v situacích se špatným připojením, což může digitálním nomádům leckdy ušetřit perné chvíle.

Sherpa

zdarma pro iOS

Sherpa je cestovní průvodce, který vám umožní objevit nejkrásnější místa, výhledy a krajinu skrze fotografie na Instagramu.

Zdroj: forbes.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.