Druhá generace HoloLens bude disponovat speciálním koprocesorem umělé inteligence

Microsoft to s HoloLens nevzdává.

Microsoft odhalil, že chce druhou generaci svých HoloLens (headset pro virtuální realitu) vybavit vlastní umělou inteligencí umožňující využívat další funkce a služby. Společnost oznámila, že stávající procesor v headsetu vylepšuje koprocesorem AI, který umožní HoloLens analyzovat data bez nutnosti použití cloudu. To by mělo přinést rychlejší zpracování dat a větší mobilitu zařízení, protože nebude potřebovat být neustále on-line.

Microsoft si procesor navrhuje sám, protože věří, že je to jediná cesta, jak zajistit budoucí využití a služby pro rozšířenou realitu i smíšenou realitu. V květnu uvedl Satya Nadella, CEO Microsoftu, řadu příkladů pro plánované využití AI. Některé z nich zahrnovaly práci v průmyslovém sektoru. Rychlejší zpracování dat a větší mobilita patří mezi stěžejní výhody AI čipu.

Microsoft věří, že její současný způsob myšlení je přesně to, co je třeba k vývoji zařízení pro smíšenou realitu. Smíšená realita a umělá inteligence představují budoucnost výpočetní techniky a Microsoft hrdě kráčí v první vývojové linii.

Microsoft však není jediný, kdo si vytváří své vlastní čipy. Google sestavil svůj vlastní AI procesor, Apple údajně tajně vyvíjí speciální čip pro iPhone. Další přístupem k využití budoucího potenciálu je vytvoření lehkých neuronových sítí, které uvolní zátěž procesoru zařízení; což je postup, který zvolili giganti Google a Facebook.

Zdroj: TechCrunch

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.