Intel a AMD spojují síly

Někdejší rivalové zkusí společnými silami ovládnout trh s herními notebooky.

Intel spolupracuje se společností AMD na výrobě čipů pro notebooky, ty by měly kombinovat výkonné procesory Intel a grafický čip AMD. Na trh by se tak měly dostat odlehčené, ale výkonné integrované čipy, které zacílí na hráče.

Toto spojení dvou význačných hráčů ve světě technologií se může zdát logické, ale společnosti AMD a Intel spolu nespolupracovaly již od 80. let. Naopak, společnosti AMD a Intel byly nelítostnými rivaly, bojujícími o trh s PC procesory. Intel v tomto závodu téměř vždycky vítězil.

Současným vyzývatelem Intelu je společnost Nvidia, která vyrábí grafické karty, vylepšuje své AI a strojové učení, zatímco stále dodává na trh nejoblíbenější grafické karty pro spotřebitele i pro podnikové počítače.

Společnost AMD nedávno přitlačila na firmu Nvidia a její podnikání s grafickými procesory, protože představila produkty, které disponují podobnými parametry. Připravovaný produkt Intelu má ambice dokázat, že není samostatná grafika zapotřebí, současně chce změnit pojetí herních notebooků. Nový procesor s grafikou nebudou díky své konstrukci a technologiím vyžadovat takové chlazení, tudíž bude podle Intelz možné nastolit éru ultratenkých herních notebooků.

V podstatě se zdá, že Intel je ochoten spolupracovat s jedním ze svých nejstarších soupeřů, aby porazil svého současného rivala. Dobrou zprávou je, že by z toho měli profitovat i spotřebitelé.

Zdroj: Techcrunch

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.