Na jaké zajímavé produkty se můžeme těšit v roce 2018

Malé ohlédnutí za CES 2018.

Každý rok se koná Consumer Electronics Show (CES), největší veletrh zaměřený na technologie. V lednu zde bylo bez okolků nastíněno, co můžeme čekat v následujících dvanácti měsících. Stručně řečeno, spotřebitelé se dočkají řady vychytávek a technologických novinek. Na veletrhu bylo z čeho vybírat, proto není jednoduché shrnout jen pár nejzajímavějších produktů. Čeká na nás nepřeberné množství nových a skvělých zařízení – která z nich upoutají vaši pozornost?

Bang & Olufsen BeoSound Shape

Bang & Olufsen je společnost dobře známá všem audiofilům z celého světa. Značka je proslulá tím, že vytváří audio produkty fenomenálního zvuku a designu, které rozostřují dělicí čáru mezi obyčejnými reproduktory a uměním. Když však B&Q představil BeoSound Shape, tak tuto pomyslnou hranici oficiálně smazal.

BeoSound Shape je modulární bezdrátový systém reproduktorů, který sestává z dlaždic (pláství), které jsou k dostání v různých barvách. Každá dlaždice má tvar šestiúhelníku a je navržena tak, aby perfektně zapadla k jiné dlaždici. Lidé si mohou vytvářet umělecká dílka přímo u sebe doma – v obývacím pokoji na zdi. Dlaždice se skládají z reproduktorů, zesilovačů, akustických tlumičů pohlcujících zvuky a „jádra“, které má na starosti připojení. Systém podporuje AirPlay, Chromecast, Spotify Connect, Bluetooth 4.1 a kabelové audio vstupy. Výsledkem je nejen vysoce kvalitní zvuk, který od Bang & Olufsen očekáváme, ale i vizuálně ohromující design.

BeoSound Shape bude uveden na trh v srpnu 2018.

Samsung „The Wall“ microLED TV

Samsung ukázal světu nádherný televizor s plochou obrazovkou, kterému bylo na CES 2017 přezdíváno „Rám“. Byl totiž navržen tak, aby (vypnutý) vypadal jako umělecké dílo, co si elegantně visí na zdi. Na CES 2018 se ukázalo, že Samsung postoupil o další krok. The Wall (Zeď) je modulární televizní systém, který spojuje několik microLED televizorů do jedné obří obrazovky, která měří 146 palců diagonálně a může zabírat celou zeď. Pyšní se 8K rozlišením, a když využijete méně panelů, vznikne televize, která nebude tak masivní. Samsung ještě neoznámil cenu a dostupnost produktu The Wall, ale je to nepochybně dosud jeden z nejpůsobivějších výtvorů světové jedničky ve výrobě televizorů.

Zdroj: Samsung

Aura

Chytré zabezpečení domácnosti bylo velkým tématem letošního veletrhu a Aura byla bezmála nejchytřejší řešení, které bylo na CES 2018 představeno. Tento futuristický systém detekce pohybu nevyužívá kamer nebo infračervených senzorů jako dosavadní systémy. Namísto toho Aura monitoruje Wi-Fi rádiové vlny, které jsou součástí každého domova a čte vzory, které se odrazí od stěn a předmětů. Když jsou tyto vzory narušené, Aura vydedukuje, že v tom místě probíhá pohyb a umí spustit alarm.

Aura v základní výbavě, pokrývající 65 metrů čtverečních, vyjde na 199 dolarů. A je možné ji zakoupit už nyní.

LG InstaView ThinQ Refrigerator

Lednice se zabudovanými displeji jsou stále častější. Ale žádné z nich se nevyrovnají tomu od LG. Tato špičková lednice má skvostný design a 29palcový dotykový displej. Běží na něm webOS a samozřejmě informuje o počasí, receptech a mnohém dalším. Ale nová obrazovka od LG má ještě další vychytávku – když na displej dvakrát zaťukáte, vmžiku zprůhlední, aby vám ukázal, co ukrývá vaše lednice za poklady. Aniž byste ji museli otevřít.

Samsung Notebook 9 Pen

Notebooky nejsou na CES ničím výjimečným, ale Samsung Notebook 9 Pen rozhodně vybočuje z řady. Šasi tohoto elegantního notebooku je vyrobeno z nového materiálu, kterému Samsung říká Metal 12, což je slitina hořčíku, navržená tak, aby byla „neuvěřitelně lehká, ale i přesto neuvěřitelně odolná“. Samotný notebook je v podstatě mix konvertibilního notebooku Samsung se zařízením Galaxy Note. Oplývá skvosty jako je např. osmá generace Intel Core i7 čipsetu s 16GB DDR4 RAM a 512DB SSD, spolu se všemi těmi vychytávkami pro pero, které zajistily věhlas zařízením Galaxy Note.

Zdroj: Samsung

Nvidia Drive Xavier

Autonomní vozidla reprezentují jeden z nejzajímavějších trendu, které budou rezonovat v nadcházejících letech. A Nvidia právě oznámila zrod mozku, který učiní z této budoucnosti realitu. Je to nové řešení na bázi čipu, které se nazývá Nvidia Drive Xavier. A je to ten nejkomplexnější čipset, který byl kdy vytvořen. Každý čip Xavier má více než 9 miliard tranzistorů a je navržen tak, aby autonomní vozidla obohatil o celou řadu funkcí umělé inteligence. Vzorky začne Nvidia distribuovat svým automobilovým partnerům někdy počátkem tohoto čtvrtletí.

Anyware Smart Adaptor

Anyware Smart Adaptor je jedno z mnoha řešení inteligentních domácností, která bylo možné zhlédnout na CES 2018. Ale určitě je to jediné zařízení s tak úžasným kompaktním designem. Vlastně o něm ve skutečnosti nebudete ani vědět. Je to něco mezi žárovkou a zásuvkou. Anyware Smart Adaptor poskytuje širokou škálu funkcí jako třeba ovládání osvětlení/stmívání, detekci pohybu, sledování teploty a vlhkosti a další. Inteligentní adaptér má také integrované funkce monitorování energie, takže při vašem odchodu umí automaticky vypnout světla.

Anyware Smart Adaptor je možné zakoupit za 75 dolarů.

MirraViz UltraBright MultiView Screen

Kalifornský start-up MirraViz přišel s novou obrazovkou UltraBright MultiView Screen. Toto revoluční projekční plátno umožňuje uživatelům zaměřit dva různé projektory na jedno totožné plátno. Dojde tak k vytvoření zcela rozdílných obrazů. Speciální design displeje vrací každý promítaný záběr zpátky ve směru, odkud přišel. Díky tomu se dva lidé sedící na opačné straně gauče mohou dívat na dvě různá vida – na stejném plátně, aniž by se vzájemně rušili. Pořídíte jej od 499,99 dolarů.

Zdroj: bgr.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.