Kickstarter: Nejúspěšnější kampaně  roku 2016

Internetová platforma Kickstarter byla spuštěna v roce 2009 a od té doby ji využilo 12 milionů lidí, kteří požádali o 2,8 miliardy na financování svých 116 642 projektů. Díky Kickstarteru vznikly například chytré hodinky Pebble či Coolest cooler. Zde jsou nejúspěšnější projekty z roku 2016 v pořadí podle finančního úspěchu:

  1. Mythic Battles: Pantheon

Stolní hra s miniaturními figurkami vychází z fantasy světa, kde došlo ke zničení hory Olymp a bohové jsou ve válce. Hru podpořilo 13 636 sponzorů v celkové částce 2,6 milionu dolarů.

  1. Ossic X

Výrobci těchto sluchátek tvrdí, že 3D audio algoritmy a moderní technologie automaticky kalibrují zvuk na dokonalý audio zážitek. Ossic získal 2,7 milionu dolarů od 10 263 podporovatelů.

  1. The Superbook

Smartphony jsou výkonné počítače, ale malá obrazovka a nouzová klávesnice zdržuje uživatele od toho, aby jej skutečně plně využívali ke své práci. Superbook od společnosti Andromium, který vybral od 16 732 lidí celkem 2,9 milionu dolarů, přemění váš androidí smartphone na notebook.

  1. Bears vs. Babies

Nová karetní hra od tvůrců Exploding Kittens, v níž hráči sestaví armádu příšer, aby bojovala proti armádě šílených mimin. Kampaň financovalo 85 581 nadšenců v celkové výši 3,2 milionu dolarů.

  1. Joking Hazard

Ostřílení kickstarteroví veteráni a tvůrci kresleného indie animáku Cyanide & Happiness přišli s novou karetní hrou pro dospělé. „Útočná“ hra získala 3,2 milionu dolarů od 63 758 lidí.

  1. Massive Darkness

Stolní hra od společnosti CoolMiniOrNot disponuje malými figurkami a umožní hráčům prozkoumat nová podzemí při boji s orky a příšerami. Dostalo se jí podpory od 22 361 lidí ve výši 3,6 milionu dolarů.

  1. Dark Souls

Tato desková fantasy hra, vycházející ze stejnojmenné hry, u které i ostřílení gameři ztraili nervy, je určena pro úzký okruh hráčů, přesto se jí podařilo získat 4,7 milionu dolarů od 31 178 fanoušků.

  1. Antsy Labs

Vinylovou antistresovou hračku Fidget Cube podpořilo 14 926 vystresovaných lidí (asi těch, co hráli výše zmíněný Dark Souls) částkou 6,5 milionu dolarů. Každá ze šesti stran kostky má různé hmatové knoflíky jako je joystick, spínač a převody, se kterými můžete klikat, otáčet, přepínat, atd.

  1. Peak Design

Everyday Backpack, Tote a Sling od společnosti Peak Desing získaly 6,6 milionu dolarů od 26 359 sponzorů. Sada nových batohů a tašek je designována na nošení fotoaparátů, počítačů a další elektroniky.

  1. Pebble 2

Slavný výrobce chytrých hodinek podpořilo 66 673 lidí neuvěřitelnými 12 miliony dolarů. Nicméně Pebble přestal fungovat, když přišel o své vývojáře a software ve prospěch společnosti Fitbit.

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.