Light Phone: Minimalistický mobil v černé a bílé

Žádné SMS, ani e-maily.

Smartphony jsou v našich životech všudypřítomné: spoléháme se na ně, aby nás navedly v neznámém prostředí, používáme je k vyhledávání informací, jsme díky nim v kontaktu s lidmi a zásobují nás neustále rostoucí sbírkou rozličných aplikací. Nový minimalistický telefon je určen pro lidi, kteří se chtějí zbavit všech rušivých elementů, ale přesto chtějí být dosažitelní.

Light Phone má prostý design a svou velikostí odpovídá kreditní kartě. Můžete s ním volat a přijímat hovory, uloží až devět čísel a informuje o čase. To je vlastně vše, co umí. Žádné SMS, e-maily, ani nic dalšího. Nedisponuje ani Bluetooth nebo jinou konektivitou pro propojení se stávajícím smartphonem. Uživatelé se musí zaregistrovat a nainstalovat si aplikaci, která přesměruje hovory ze stávajícího smartphonu na Light Phone.

Úsporný Light Phone disponuje odblokovanou SIM kartou a využívá 2G GSM sítě (uživatel zaplatí 5 dolarů měsíčně za služby). Podle výrobce vydrží ve standby režimu tři dny a operuje na okleštěné verzi Androidu. Telefon je k dispozici ve dvou variantách, v černé a bílé.

Mobilní telefon byl poprvé představen na Kickstarteru v roce 2015 a v lednu odešla první zásilka přístrojů sponzorům. Ostatní si mohou produkt nyní předobjednat za 150 dolarů. Tento „hloupý telefon“ bude k dispozici od konce května, zatím však pouze ve Spojených státech.

Zdroj: theverge.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.