Mladičká programátorka z Filipín založila svou vlastní společnost

Zatímco si většina desetiletých dětí hrála venku na hřišti, jedna výjimečná dívka z Filipín se zabývala něčím docela jiným.

Isabel Sieh z Antipolo City bylo deset let, když se začala učit kódovat. Kódování je dovednost, která z mnoha lidí udělala milionáře či miliardáře.

Podle informací z on-line magazínu Gineers Now se tato čtrnáctiletá teenagerka dostala ke kódování před čtyřmi lety. Její učitel si prý všiml, že vyniká v matematice a navrhl jí, aby se učila programovat. Díky webu Code Academy a on-line lekcím se Sieh naučila kódovat v HTML a JavaScriptu. Navíc její matka zaplatila učitele, který jí pomohl zlepšit se a prohloubit její znalosti.

Poté, co Sieh objevila svou vášeň pro programování, založila společnost Girls Will Code. Věří, že pro dívky je jednodušší učit se, když jsou součástí komunity. Proto se podílela na vzniku společnosti, která pomáhá mladým dívkám se zájmem o kódování. Také povzbuzuje školy, aby běžně zařazovaly kódování do nabídky aktivit po vyučování.

Sieh navštívila základní školu na Filipínách, kde se snažila předat své znalosti o základech programování. Aby téma zpřístupnila a zpříjemnila mladším dětem, použila Scratch Jr., programovací jazyk, pomocí kterého mohou děti vystavět interaktivní příběhy a hry.

„Je to stejné jako s jazykem. Když se jej naučíte brzy, mluvíte opravdu plynule,“ míní Sieh.

Tento inspirativní příběh mladé dívky jen dokazuje, že co se týká učení, neexistuje věkové omezení. Nebo také to, že člověk není nikdy příliš mladý na to, aby založil svou vlastní společnost.

Zdroj: nextshark.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.