Nejlepší gadgety roku 2017

Chybělo vám něco pod stromečkem?

Jak definovat gadgety? Jednoduše jsou to skvělé technologické vychytávky, se kterými se budete chtít předvést před svými přáteli. Kdo by neměl rád zlepšováky? Tady je seznam pěti vychytaných gadgetů, které byly představeny v letošním roce.

Petnet SmartFeeder

Chytrý dávkovač krmiva SmartFeeder kvůli své pořizovací ceně 150 dolarů nebude předmětem spontánního nákupu. Disponuje jedinou a primární funkcí, kterou však vyhledává velký okruh spotřebitelů. Je určen pro jednoho mazlíčka, což znamená, takže pokud máte více než jednu kočku či psa, musíte si dokoupit další krmítka, čímž samozřejmě cena ještě vzroste. Ale pokud jste domácnost, která má zájem o inteligentní domácí technologie, Petnet SmartFeeder skvěle slouží svému účelu. Podává správné množství krmiva v době, kterou určíte. Ani dříve, ani později. Bez ohledu na to, jestli na něj váš mazlíček dělá psí oči.

LG Watch Sport

Společnost LG poměrně nedávno slavila úspěch ve světě Androidu. Využila problémů Samsungu a představila nejen novou řadu působivých smartphonů, ale také speciální androidí hodinky. LG je prvním výrobcem, který se vydal od startovní čáry přímo k hodinkám s nativním operačním systémem Android Wear 2.0. Robustní design, hladké linie a příjemná hmotnost; LG Watch Sport jsou určitě hodinky, které mají co říct. Nabízí všechny funkce, které potřebujete pro každodenní nošení i práci, jejich Achillovou patou je však nízká výdrž baterie. Nehledě na to jsou tyto chytré hodinky od LG skvělým doplňkem.

Gramovox Floating Record Player

Gramovox vytvořil sympatický přehrávač střední třídy, přičemž však přišel na to, jak desky přehrávat horizontálně! Dobře se poslouchá, ještě lépe se na něj dívá, jediný háček je v jeho ceně. Za 550 dolarů byste si totiž mohli pořídit opravdu skvělou domácí sestavu na přehrávání, ale tady je třeba se rozhodnout. Samozřejmě můžete mít lepší přehrávač co do kvality, ale rozhodně nebude takhle cool. Floating Record Player nemusí být pro každého, ale pokud si myslíte, že je pro vás ideální, buďte si jistí, že se do něj okamžitě zamilujete.

Roccbox Portable Pizza Oven

Luxusní koupě za více než 600 dolarů. Roccbox je přenosná trouba na dřevo a plyn, která vás nenechá chladnými. Připraví vám pizzu za 90 vteřin a zároveň je dostatečně lehká, aby s ní mohl manipulovat jen jeden člověk. Oceníte ji při grilování na zahradě nebo při kempování. Rozhodně dává grilovačkám nový rozměr. Už jen dívat se na ni je příjemné. Pokud jste fanouškem vaření pod širým nebem, mohla by to pro vás být výhodná dlouhodobá investice.

Nvidia Shield TV

Nvidia si je velmi dobře vědoma toho, že její Shield TV streaming box za 200 dolarů je určen několika specifickým divákům. V prvé řadě to jsou hráči, kteří ocení impozantní sílu a moc této malé krabičky, která umí přehrávat exkluzivní hry pro Android a také streamovat počítačové hry. Slavný výrobce počítačového hardwaru ve velkém vsází na počítačové hráče a na to, že po Shield streaming box nadšeně sáhnou. Dále se Nvidia zaměřuje na zákazníky, kteří si chtějí dopřát absolutně nejsilnější streaming box na trhu, jenž nabízí výstup ve 4K kvalitě. Pokud chcete streaming box jen na video, pak najdete na trhu levnější varianty. Nvidia však v budoucnu plánuje tuto malou krabičku vybavit spoustou skvělých funkcí, které určitě budou stát za to.

Zdroj: pastemagazine.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.