Nomad Summit 2018: V Chiang Mai se setkali digitální nomádi z celého světa

Již čtvrtý rok po sobě se na summitu v thajském Chiang Mai sešly stovky digitálních nomádů, lidí pracujících na dálku i podnikatelů, kteří pracují nezávisle na konkrétním místě či zemi.

Tento rok se uskutečnila dosud největší konference  – více než 400 lidí sem přiletělo z Jihoafrické republiky, Austrálie, Spojených států, Kanady, z celé Evropy a dokonce i ze Středního východu. Průzkum organizátorů ukázal, že 48,19 % účastníků přijelo proto, aby navštívili summit, nebo jej využili jako výmluvu, aby se podívali do Chiang Mai. Podle Johnnyho FD, který je zakladatelem Nomad Summit, je událost rok od roku větší. První summit se uskutečnil v roce 2015 a zúčastnilo se jej 150 lidí.

Nomad Summit je o networkingu, o tom, že se setkají lidé z celého světa, kteří sdílí stejný zájem a vášeň. Nadšený návštěvník akce se svěřil, že zde vždycky narazí na lidi, kteří jej inspirují. Právě díky nim ho napadnou nové obchodní projekty, také se seznámí s budoucími spolupracovníky.

Akce obohatí nomády o praktické a důležité informace, ať už se hovoří třeba o optimalizaci YouTube, nebo o tom, jak zvýšit výnosy.

Letos na konferenci vystoupil Mike LaRosa, který se zabýval coworkingem a komunitou, Derek Pankaew s tématem „Boostrapping to a Millionaire Mindset“, Matt Bowles promluvil o podnikání v oblasti pronajímání nemovitostí, když člověk cestuje jako digitální nomád. Viola obohatila účastníky o informace z oboru podnikání, které je založeno na poskytování služeb, J Keitsu sdílel své zkušenosti s dropshippingem a Virginie poskytla lekce, jak se z kancelářského zaměstnance stát podnikatelem a svým vlastním šéfem.

Lidem, kteří se letos zúčastnili poprvé, se údajně líbilo hlavně vystoupení řečníků, nové vědomosti a informace hned budou chtít vyzkoušet v praxi.

Johnny FD se domnívá, že Summit nabízí mnoho zajímavých věcí, což dokazuje i letošní ročník – nebyl jen o úžasných řečnících, o networkingu či o setkání s druhými. Definuje to, o čem vlastně digitální nomádství je – mít všechnu tu svobodu zvolit si svůj životní styl a pracovní náplň, být nezávislý na lokalitě, moci trávit čas se svými přáteli, se kterými lze založit i prosperující podnik. Jednoduše mít tu ultimátní svobodu vytvářet úžasné věci, které mohou změnit svět. Nebo alespoň náš život.

Ve čtyřminutovém videu se můžete podívat, jak letošní summit probíhal:

 

Zdroj: politicalanalysis.co.za

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.