Obrat Kentico Software loni vzrostl o 15 %, v Brně otevírá nové kanceláře

Brněnské firmě Kentico Software, jejíž řešení pro správu webových stránek, internetových obchodů a digitálního marketingu denně pomáhá tisícům firem po celém světě, se i loni dařilo. Ve fiskálním roce 2017 jí obrat oproti minulému období vzrostl o 15 % na 473 milionů korun, zisk pak z 22 na 85 milionů korun. Kentico očekává další růst i letos, proto v Brně otevírá nové kanceláře, které pojmou až 90 zaměstnanců.

Hledají se vývojáři a marketéři

V současnosti má Kentico 250 zaměstnanců, z toho 200 v moravské metropoli. „V zahraničních pobočkách pracují především členové obchodního týmu, vývoj našeho softwaru řešíme kompletně v Brně. Stejně tak zde sídlí i naše zákaznická podpora a marketingový tým, který propaguje náš produkt na celém světě,“ vysvětlil Petr Palas, zakladatel a CEO Kentico Software. V roce 2018 Kentico očekává další pozvolný růst, nabírat se chystá asi 20 nových zaměstnanců. „Nejvíce posil budeme hledat mezi vývojáři a marketingovými specialisty. Soustředit se budeme především na rozvoj našeho nového produktu Kentico Cloud. Proto hledáme hlavně tzv. full-stack vývojáře, tedy ty s širšími technickými znalostmi,“ doplnil Petr Palas.

Na další level aneb Kanceláře v duchu videoher

Kentico sídlí v kancelářské budově Titanium na Nových Sadech v Brně. Kanceláře, které byly v roce 2017 oceněny v rámci soutěže Zasedačka roku jako nejlepší v kategorii Zdravá kancelář, už rostoucí firmě pomalu ale jistě přestávaly stačit. Proto Kentico rozšířilo své prostory o část dalšího patra, ve kterém vybudovalo kanceláře s kapacitami pro 90 lidí. „V současnosti jsme do nových prostor přesunuli část stávajícího týmu, volná místa budeme postupně zaplňovat,“ vysvětlil Petr Palas. Každá kancelář i zasedací místnost dostala název podle jedné z oblíbených a známých videoher. Prostory tak zdobí postavy, jako je Mario, mariňák ze hry Doom nebo Pac-Man. Tyto netradiční dekorace kanceláří pak doplňují přírodně laděné prostory zasedacích místností, kuchyněk a odpočinkových prostor.  „Stejně jako v původních kancelářích, i v těch nových zaměstnanci najdou odhlučněné místnosti, ve kterých se mohou zavřít a v klidu přemýšlet, nebo si i na chvíli pospat,“ popisal Petr Palas.

Budoucnost je v cloudu

V roce 2018 se Kentico chystá i nadále obchodně rozvíjet svůj nový produkt Kentico Cloud. Jedná se o tzv. headless CMS, které umožňuje tvořit a publikovat obsah z jednoho místa do různých zařízení – od smartphonů, přes Internet věcí, až po virtuální realitu. „Rozhodně to ale neznamená, že bychom jakkoli upozadili náš tradiční produkt. I u něj neustále pracujeme na dalším vývoji, koncem loňského roku jsme vypustili jeho novou verzi pod názvem Kentico 11. Moc dobře si uvědomujeme, že pro některý projekt se bude více hodit headless CMS, pro jiný zase CMS klasické,“ doplnil Petr Palas.

Zařazení do magického kvadrantu Gartnera

Petr Palas věří, že bylo uplynulých 12 měsíců pro Kentico důležitých i z hlediska uznání v oboru. Už podruhé po sobě bylo Kentico Software zařazeno jako „Challenger“ do reportu Magic Quadrant softwarových řešení pro správu webového obsahu1 vydaného celosvětově uznávanou analytickou společností Gartner. Letos v lednu Gartner navíc Kentico Software umístil do kvadrantu „Niche Player“ v dalším svém reportu Magic Quadrant for Digital Experience Platforms2 pro rok 2018. „Zařazení do těchto světově uznávaných analytických zpráv si vážíme, vnímáme ho jako skvělé ocenění naší snahy a práce,“ uzavřel Petr Palas.

[1] Gartner, „Magic Quadrant for Digital Experience Platforms, Jim Murphy et al, 17 January 2018.

[2] Gartner, „Magic Quadrant for Web Content Management, Mick MacComascaigh, Jim Murphy, 26 July 2017.

Zdroj: Kentico

 

 

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.