Ostravští specialisté z Tieto pomáhají v Norsku digitalizovat skupinu obecních úřadů

Desítky lidí z ostravského Tieto Czech se podílejí na modernizaci a digitalizaci služeb pro občany norského regionu Romerike. Společnost Tieto totiž navázalo strategickou spolupráci se sdružením norských obcí Digitale Gardermoen (DGI). Obecním úřadům Tieto zajišťuje stabilní a bezpečné řešení, které pružně reaguje na současné i budoucí potřeby občanů. Ti tak k potřebným informacím mohou bezpečně přistupovat kdykoliv, kdekoliv a z jakéhokoliv zařízení.

„Z Ostravy dodáváme celou řadu služeb pro daného zákazníka. Spolupráce s DGI se účastní řada českých technických odborníků i manažerů,“ řekl komunikační specialistka společnosti Tieto Czech Zuzana Mánková a dodává, že cílem spolupráce je vytvoření platformy, která norským občanům zjednoduší mnoho procesů a umožní digitalizaci služeb. Zároveň zajistí nepřetržitou správu a flexibilní přístup ke všem novinkám, mezi které patří například postupné nahrazování papírových formulářů elektronickými žádankami a podobně.

Díky čtyřleté smlouvě, jejíž hodnota činí přibližně 22 milionů eur, bude Tieto zodpovědné za provoz ICT činnosti v daném regionu. „Jsme hrdí na to, že si DGI vybralo Tieto coby svého partnera. Rád bych při této příležitosti ocenil také přístup DGI, které se ve prospěch svých občanů vydalo průkopnickou cestou na poli digitálních služeb,“ vysvětlil ředitel Tieto Czech Petr Lukasík.

Z uzavření strategické smlouvy se těší i ředitel Digitale Gardermoen Odd Ruud: „Spolupráce s Tieto umožní rychlejší tempo inovací, flexibilitu i zabezpečení přístupu občanů k uživatelsky příjemným a vstřícným digitálním řešením. Díky smlouvě můžeme rozšiřovat odborné zkušenosti i znalosti do dalších oblastí a napomoci tak ve finále rozvoji digitalitace dalších norských obcí,“ řekl.

Nová platforma, kterou Tieto sdružení DGI dodává, je konstruována na bázi Tieto OneCloud. Představuje hybridní spojení řešení od privátních cloudových služeb prostřednictvím norského datacentra Tieto. Společnost Tieto má s obdobnými zakázkami bohaté zkušenosti díky projektům ve Švédsku a Finsku.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 13 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.

Zdroj: Tieto

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.