Overwatch League má svou první hráčku

I holky umí hrát!

Je to oficiální. Kim „Geguri“ Se-yeon posílí spolu s dalšími třemi hráči tým Shanghai Dragons. Jihokorejská teenagerka vešla do povědomí hraním za postavu jménem Zarya. Mladá Kim hrála tak dobře, že byla nucena k tomu, aby streamovala své hraní on-line, aby se mohlo prokázat, že necheatuje. Byla také první hráčkou, která soutěžila ve své domovině v Apex League, což byla jedna z předních herních událostí, než přišla na scénu Overwatch League.

Další dva noví hráči (Lee Eui-seok a Chon Gi-hyeon) jsou také z Jižní Koreje, zatímco He Junjian pochází z Číny. Jazyková bariéra by neměla působit žádné problémy, protože tým Dragons poskytuje všem novým hráčům potřebnou jazykovou asistenci. K tomu zajišťuje i americká víza. Není však jisté, kdy začnou skutečně soutěžit.

Absence hráček není jen Achillovou patou Overwatch League, ale obecně i nejprestižnějších soutěží v oblasti eSportu. Ženy mohou dosáhnout nejvyšších úrovní hry, ale týmy opakovaně tvrdí, že nejsou vhodnými členy do profesionálních týmů. Jako důvody uvádí víceméně pochybné argumenty, například týmovou dynamiku, nebo se obávají, že by přítomnost žen-hráček mohla být považována za strategii k získání výhod oproti konkurenci. Registrace Geguri nemusí nutně znamenat začátek nového trendu, ale určitě může otevřít dveře ženám-hráčkám, které se dříve musely spokojit s komornějšími turnaji.

V současné době však může být Geguri rozhodující pro zlepšení šancí týmu Shanghai Dragons, který je naspodu žebříčku Overwatch League. V době psaní tohoto článku nemá dokonce na svém kontě jedinou výhru. Tým doufá, že čtyři přírůstky mohou vyřešit jeho „hlavní problémy“. Talentovaná, ale přehlížená hráčka, jako je Geguri, může být tím, kdo posune Shanghai Dragons na vyšší příčky v Overwatch League.

Zdroj: engadget.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.