Pět gadgetů, bez kterých se digitální nomádi neobejdou

Když putujete světem s veškerým svým majetkem v batohu, pak musí každá z těchto věcí plnit svůj účel přímo dokonale. Je důležité si zachovat zdravé a stabilní návyky, což není jednoduché, když cestujete a pracujete zároveň.

Mnoho digitálních nomádů si možná zpočátku myslí, že jim bude stačit počítač a jeden pár ponožek. Což je v podstatě pravda, ale abyste žili pohodlně, udržitelně a bez zbytečného stresu, určitě se vám bude hodit i pár vychytávek!

Naštěstí je v současné době k dispozici mnoho gadgetů, které mohou život digitálních nomádů usnadnit. Zúžili jsme tuto nabídku na pět z nich. Budete díky nim v pohodě, kdekoliv se budete nacházet.

Nastavitelný stojánek na notebook

Jednou z největších nevýhod nomádského lifestylu je neblahý dopad škodlivých ergonomických pozic. Konkrétně je to nevhodné umístění počítače, které způsobuje, že sedíte se shrbenými zády a zkrouceným krkem velkou část dne. Nastavitelný stojánek vám může pomoci, ať už pracujete na pláži nebo na gauči. Umožňuje nastavit výšku laptopu, čímž zmírní tlak na váš krk a záda, když zrovna musíte pracovat u stolu, jehož výška vám nevyhovuje. Nejdřív se to může zdát jako prkotina, ale když budete měsíce trávit v nevhodných polohách, za čas začnou negativně působit na vaše zdraví.

Univerzální adaptér do zásuvky (ježek)

Je to jednoduchý nástroj, který vám ušetří spoustu času a nervů. Existuje vysoká pravděpodobnost, že se budete pohybovat v zemích, které nemají stejné zásuvky jako ty, jež využíváte doma. Proto si přibalte adaptér s sebou, abyste mohli nabíjet svá zařízení kdykoliv budete potřebovat.

Přenosná nabíječka

Když objevujete nová města či přírodní krásy a chodíte celý den venku, musíte být zároveň dostupní pro své klienty. Proto je přenosná nabíječka chytrou investicí, která zaručí, že si můžete začít nabíjet svůj telefon kdekoliv, nehledě na dosažitelnost zásuvek. Na trhu lze najít bezpočet modelů, vybírejte raději osvědčené a etablované značky s pozitivními recenzemi.

Mobilní hotspot

Jedním z nejčastěji diskutovaným tématem digitálních nomádů je dostupnost internetu. Problém nastává, když vám v destinaci, kam se zrovna chystáte, nikdo nemůže garantovat dobré připojení. Trn z paty vám bezesporu vytrhne mobilní hotspot. Budete si nosit připojení stále s sebou. Mobilní hotspoty neboli Wi-Fi do kapsy vás podrží pokaždé, kdy budete potřebovat spolehlivé a kvalitní připojení. Ať už jste někde na půli cesty, nebo když Wi-Fi ve vašem ubytovacím zařízení nebude odpovídat standardu, v něž jste doufali.

Sluchátka pro eliminaci hluku

Ještě jste o nich neslyšeli? Práce na cestách se rovná práci v chaotických a rozptylujících podmínkách, což může vaši práci znesnadňovat a zpomalovat. Naštěstí váš problém mohou zcela vyřešit sluchátka, která utlumí okolní hluk a zvuky. Budete se moci soustředit na práci a přestanete vzpomínat na starou dobrou kancelář jako na oázu klidu. Vybrat si samozřejmě můžete z levnějších sluchátek až po luxusní modely.

Žádná z těchto zařízení nejsou pro digitální nomády nezbytností a vždycky budou lidé, kteří potřebují větší množství věcí, které je udělají šťastnými, nebo naopak ti, kdo nepotřebují téměř nic. Ale určitě se jedná o gadgety, které vám zjednoduší život a pomohou v mnoha situacích. Proto se nebojte investovat do podobných zařízení, abyste si usnadnili a zpříjemnili zvolený životní styl. Investujete tím i do sebe a do svého (psychického i fyzického) zdraví.

Zdroj: wifitribe.co

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.