Proč chtějí mileniálové pracovat pro Google a Amazon?

Technologické společnosti Apple, Google, Amazon a Microsoft jsou na předních příčkách seznamu zaměstnavatelů, pro které chtějí mileniálové pracovat.

Proč tomu tak je? Protože poskytují mladým zaměstnancům to, po čem baží: kariérní růst, flexibilitu a pocit, že směřují k zajímavým cílům. Ve skutečnosti technologické firmy představují čtyři z pěti nejžádanějších zaměstnavatelů, po nichž mileniálové touží. Společnost SurveyMonkey uskutečnila on-line průzkum mezi 13 882 dospělými, kteří měli označit 75 nejlepších společností ze seznamu Fortune 500.

Expanze technologií vytváří pracovní místa

Firmy v oboru technologií rostou rychlým tempem a poskytují lepší kariérní příležitosti, umožnují i růst napříč společností.

Starší věkové skupiny se více zajímají o výhody, kdežto pro mileniály existuje korelace mezi špičkovými společnostmi, pro které chtějí pracovat, a tím, jak rychle tyto společnosti rostou. Mileniálové se na rozdíl od ostatních věkových skupin vidí postupovat na kariérním žebříčku rychleji.

V průzkumu webu Ladders uvedlo 80 % mileniálů, že očekávají povýšení v průběhu jednoho či dvou let.

Mileniálové vítají zrychlený proces týkající se povýšení, který mohou technologické společnosti poskytnout. Disponují finančním potenciálem a v důsledku jejich růstu přibývají stále nové pracovní pozice.

Mileniálové upřednostňují flexibilitu před freebies

Ačkoliv jsou společnosti jako Google známé tím, že poskytují svým zaměstnancům výhody – třeba obědy zdarma, jen pár mileniálů uvedlo tyto bonusy jako důvod, proč by pro tyto firmy chtěli pracovat. Zdá se, že „házení věcí zdarma“ po zaměstnancích není efektivní způsob, jak získat špičkové talenty.

Nač poskytovat obědy zdarma a členství v posilovnách. Lidé chtějí pracovat ve společnosti, kde se mohou učit nové věci a kde budou čelit výzvám, po jejichž splnění uvidí výsledky. Kariérní růst potom přichází přirozeně.

Nicméně 64 % mileniálů sdělilo, že jsou nejvíce nadšení z flexibilní pracovní doby a z práce na dálku. Technologické společnosti tyto benefity obvykle nabízejí nejčastěji.

Mladí lidé chtějí mít vliv

Mileniálové touží po nových výzvách, chtějí ovlivňovat společnost a měnit svět. Práce ve špičkové technologické společnosti jim umožňuje být u toho a vidět, jak jejich myšlenky dostávají tvar.

Podobně budou raději mileniálové pracovat pro společnost s progresivním managementem. Většina z nich (65 %) by raději pracovala pro organizaci, v jejíž misi věří, než pro společnost, která velkoryse ohodnocuje své zaměstnance.

Důležité je přesvědčit mladé lidi, že svou osobností tvoří přidanou hodnotu společnosti. Ta pak může zaznamenat velký růst jen díky mladší generaci, která se ráda učí a užívá si svůj vliv. Když je nadchnete, aby chodili do práce rádi, může to firmě přinést obrovský růst a zvýšení příjmů.

Zdroj: CNBC

Hledáte novou práci? Sledujte nabídku volných míst na Monster.cz.

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.