Rozhovor: Psaní Hravě, aneb kdo si hraje, umí psát všemi deseti

Využíváte svou klávesnici naplno?

Divili byste se, kolik uživatelů stále „oťukává“ klávesnici dvěma, čtyřmi nebo šesti prsty. Pokud patříte mezi ně, tak si nenechte ujít aplikaci Psaní hravě, která vám formou hry pomůže na cestě stát se „desetiprsťákem“. Více o celém projektu nám odkryla Linda Nezhybová, která se u Psaní hravě věnuje marketingu a komunikaci.

Představte nám Psaní hravě, o co jde?
Psaní Hravě je online výuková aplikace na psaní všemi deseti. Jedná se o ucelený systém výuky pomocí her. Snažíme se zpřístupnit psaní všemi deseti všem, kteří pracují s počítačem, ale doposud neměli čas, chuť či motivaci se to naučit. Celá aplikace běží online, takže k tomu člověk potřebuje pouze připojení k internetu.

LindaPracuje
Linda Nezhybová

Je na trhu poptávka po aplikaci tohoto typu?

Poptávka rozhodně je, zejména mezi freelancery, firmami a školami. Dokonce na většině obchodních akademií se psaní všemi deseti vyučuje povinně a skládají se z toho státní zkoušky.

Kde se vzal nápad na aplikaci Psaní hravě?

Na českém trhu vznikalo více aplikací, které se zabývají vzděláváním, podobná aplikace na psaní všemi deseti a navíc hravou a zábavnou formou nám chyběla – v tom jsme viděli velký potenciál!

Čím je váš projekt unikátní?

Unikátní je v tom, že se to s námi lidé učí pomocí her. Děláme to tak, aby je to bavilo a přitom se naučili tuto skvělou dovednost! Zároveň se je snažíme pomocí prvků gamifikace motivovat a maximálně podporovat.

Jak fungujete, kdo vlastně tvoří Psaní hravě?

Je nás momentálně v týmu 8. Máme 4 programátory, Lukáš Z. se stará o UX, texty a grafiku, Jirka šéfuje projektu a programátorům a já s Lukášem M. a s Veru se staráme o marketing. Hledáme další nadšené lidi do týmu, zejména programátory a lidi, kteří nám pomůžou rozšířit Psaní Hravě do škol a firem.

Promo
Tým Psaní hravě

Jak jsou na tom Češi s „psaním všemi deseti“?

Za tu dobu, co Psaní Hravě děláme, zjišťujeme, že většina lidí píše 4 – 6 prsty. Psát všemi deseti rozhodně není pro všechny lidi samozřejmost. Tuto dovednost ovládají většinou absolventi obchodních akademií a lidé, co se zajímají o to, jak jsou efektivní při práci s počítačem a chtějí na sobě pracovat.

Učí se lidé hrou rádi? Jaký je na vaši aplikaci ohlas?

Lidé jsou z her nadšení. Upřímně, nečekali jsme to. Jsou to opravdu primitivní hry, žádný Counter Strike, ale i tak to stačí k tomu, aby to lidi bavilo a snáze překonali nechuť k učení. Každý člověk, který používá počítač, by měl umět ovládat svou klávesnici na maximum.

screen

Kdo všechno Psaní hravě využije?

Prostě a jednoduše všichni, kdo používají počítač. Při psaní všemi deseti namísto 4 nebo 6 prsty můžete ušetřit i hodinu denně!

Co chystáte dál? Budete Psaní hravě dál rozvíjet nebo chystáte další projekty?

Rozhodně chceme dále rozvíjet Psaní Hravě. Velmi brzy spustíme jednak redesign webu a druhak další herní kola, aby mohli hráči trénovat další klávesy a zvyšovat svou rychlost a přesnost. Čeká nás expanze na další trhy – slovenský, anglický či německý.

Vyzkoušejte si svůj prstoklad na Psaní hravě!

 

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.