Sony: Robotický pes Aibo se vrací

Jak se proslýchalo, Aibo je zpátky. Společnost Sony se rozhodla, že po více než deseti letech vzkřísí ikonického robotického mazlíčka. Nový model ERS-1000 byl jednoduše pojmenován Aibo.

Sony tvrdí, že nový Aibo propojí celou rodinu díky emocionální vazbě. Při výchově nového člena domácnosti pocítíte radost, lásku i náklonnost. Aibo využívá ultrakompaktní pohony, které mu umožní pohyb po 22 osách. Jeho oči (dva OLED panely) dokáží vyjádřit řadu výrazů. Výdrž baterie je dvě hodiny, a když se tento robomazlíček unaví, dobít jej trvá tři hodiny.

Podle Sony dokáže pes přizpůsobovat své chování, umí najít své páníčky, naučí se, co jim dělá radost a postupně se bude adaptovat i v širším okolí a novém prostředí. Využívá technologii hlubokého učení k analýze zvuků pocházejících z řady senzorů. Robopes si stahuje data z cloudu, aby se poučil ze zkušeností jiných Aibo jednotek a jejich vlastníků.

Zdroj videa: The Japan Times

Od doby, co byl Aibo naposledy v prodeji, se toho ve světě technologií mnoho změnilo. Nový model prý na tyto změny reaguje. Na trhu je i aplikace My Aibo, ve které uživatelé mohou změnit nastavení, prohlížet si fotografie pořízené jejich robotickým kamarádem a dají se zde stáhnout i další vychytávky z on-line obchodu. K novému modelu Aibo však musíte zaplatit i předplatné – například SoftBank’s Pepper přijde na 26 dolarů měsíčně, po dobu minimálně tří let. Teprve následně můžete využít Wi-Fi a LTE konektivitu, zálohování na cloud a přístup k aplikacím.

Nový Aibo je v Japonsku v předprodeji od konce října a bude k dispozici do 11. ledna 2018. Zatím se nezdá, že by Sony plánovala prodej rozšířit i mimo Japonsko. Robopsa si můžete koupit za přibližně 1 700 dolarů. Počítejte však i s měsíčním předplatným a s investicemi do vychytávek, jako je třeba Aibokost

Zdroj: Verge

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.