Soutěž Czech IoT Summer Jam 2016 se blíží do finále

Přihlášky je možné ještě posílat do půlky listopadu.

Téměř 50 soutěžních týmů a jednotlivců se zaregistrovalo do soutěže Czech IoT Summer Jam 2016, jejímž cílem je najít nejlepší aplikace a možnosti využití technologie IoT v síti LoRa. Soutěž vyhlásily České Radiokomunikace (ČRa), které sítí LoRa Česko pokrývají. Výsledný projekt bude na náklady organizátorů uvedený do praxe a další projekty mohou získat finanční odměnu. Pro velký zájem o soutěž a krátící se dobu na odevzdání hotových projektů posunuly ČRa uzávěrku na 15. listopadu.

Úkolem soutěžících je vytvoření prototypu aplikace, která bude zpracovávat data ze sensorů přenášená pomocí technologie LoRa. Soutěžící přihlašují i vlastní nápady na prostředí i parametry, které chtějí sledovat. České Radiokomunikace vybraná prostředí na základě jejich nápadů osadí sensory. Ty jsou umísťovány u partnerů soutěže – například Personal Green nebo v provozu ČRa. Mimo jiné snímají předdefinované ukazatele v daném prostředí – například měří teplotu, vlhkost, detekují pohyb, mapují polohu, měří hluk apod. Soutěž je určená studentům a absolventům vysokých škol s technickým zaměřením, ale i start-upům a firmám, které se o oblast IoT zajímají.

Laická veřejnost o internetu věcí zatím nemá dostatek informací, odborná veřejnost se ale v této oblasti již angažuje a jeví o ni velký zájem. Poukazuje na to i zájem o soutěž, kterou jsme pro odborníky a technologické nadšence připravili. Kromě oblastí průmyslu, chytrých měst, chytré dopravy a domácnosti se otevírá řada dalších možností, kde můžeme technologii využít. Věříme, že s inovativními nápady přijdou i soutěžící,“ uvedl k soutěži Martin Gebauer, generální ředitel ČRa.

Soutěžící mohou své projekty do Czech IoT Summer Jam 2016 přihlašovat na webové stránce pripoj.me. Na ní najdou informace a možnosti přihlášení vlastních nápadů. Vybrané týmy budou prezentovat své projekty před porotou složenou z managementu Českých Radiokomunikací a zástupců partnerů soutěže. Vyhlášení se uskuteční 25. listopadu 2016 v Praze.

V tento termín proběhne zároveň v Praze ČRa IoT Hackaton, kterým vyvrcholí série hardwarově zaměřených akcí ČRa. Kromě Prahy se mohou fanoušci moderních technologií a IoT zúčastnit i Hackathonů v Ostravě (4. listopadu 2016) a v Brně (11. listopadu 2016). Hackathony ČRa nabídnou účastníkům další prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky, ke kterým by se běžně nedostali. Úkolem pro účastníky bude vytvoření co nejzajímavějšího funkčního prototypu zařízení komunikujícího přes technologii LoRa. Autoři nejzajímavějších řešení mohou kromě hodnotných cen získat i finanční odměnu. Informace o hackatonech budou v nejbližších dnech zveřejněny také na webové stránce pripoj.me.

Informace o soutěži Czech IoT Summer Jam získají zájemci i zde:

https://www.youtube.com/watch?v=tLD9I96yYuk&feature=youtu.be

Zdroj: ČRa

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.