Start-up, který vám na cvičení nasadí VR headset, získal 5,5 milionů dolarů

Nosili byste při běžné jízdě na kole headset pro virtuální realitu? Pravděpodobně nikoliv. Ale co kdyby se jednalo o rotoped?

VirZOOM, fitness start-up založený v Cambridgi, doufá, že virtuální realita může být dalším klíčovým prvkem k novému zábavnému fitness.

Společnosti zabývající se fitness, třeba jako Peloton, získaly obrovské množství peněz na vybudování technologických fitness impérií. Peloton (obdržel více než 444 milionů dolarů) vsází spíše na video trenéry, kteří mají klienty inspirovat k pohybu. VirZOOM si naopak myslí, že pro to, aby člověk měl tu správnou figuru, je třeba výlet do úplně jiného světa.

Tento start-up prodává rotopedy už několik let. Umožňuje zákazníkům obléct helmu disponující virtuální realitou, která je vtáhne do světa, kde se úporné šlapání do pedálů změní ve skutečný pohyb. VirZOOM se zaměřuje na to, aby vytvářel zážitky. Nebudete si užívat jen pohodovou a klidnou jízdu na čerstvém vzduchu před vaším domem, ale občas se vyskytnete přímo uprostřed dění  – projedete na koňském hřbetu Divoký západ a cesty vás povedou třeba městem plným banditů s lasy už už připravenými k nahození.

VirZOOM počátkem února oznámil, že díky seed fundingu získal 5,5 milionu dolarů. Mezi investory patří například Skywood Capital, Fairhaven Capital, Equity Resource Investments a Greycroft Venture Partner Gaming Tracker Fund. Celkově společnost obdržela kolem 6 milionů dolarů.

S ohledem na masivní provedení dnešních VR headsetů je představa takového tréninku trochu humorná. Pravděpodobně nebude moc pohodlné potit se pod váhou headsetu, který – nutno zmínit – obsahuje i speciální chrániče obličeje.

Firma přišla s pěkným řešením, ale asi nepotřebujete speciální předražené zařízení, abyste ušlápli pár kilometrů. Stačí použít VR headset od vašeho telefonu nebo některý z počítačových či playstationových rigů.

Kola VX Bike Controller se začnou prodávat v březnu za 399 dolarů.

Zdroj: techcrunch.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.