Upgradované samořídicí auto od Applu bylo opakovaně spatřeno v terénu

Jablečný gigant to s auty myslí vážně.

Poté, co společnost dostala povolení k testování samořídicích aut, a vstoupila do závodu ve vyvíjení autonomních vozidel, držel Apple svůj tajný projekt posledních pár měsíců pod pokličkou. To však neznamená, že by jejich auta přestala brázdit silnice a sbírat potřebná data.

Zvídavý pozorovatel MacAllister Higgins tvrdí, že spatřil poslední verzi samořídicího vozidla od Applu. Na svém Twitteru sdílel desetivteřinové video, kde zabírá celé zařízení umístěné na střeše auta. Upřesnil, že se jedná o vozidlo Lexus SUV, stejný typ, který může Apple testovat na veřejných komunikacích. Přičemž jedno z nich bylo spatřeno již v dubnu.

Higgins není fanoušek společnosti Apple, je inženýrem robotiky, a dokonce spoluzakladatelem start-upu Voyage, který nedávno zahájil svůj pilotní program v San José. Velké objemné plastové zařízení, které spatřil na automobilu, nazval „ta věc“. Sestava je pravděpodobně vybavena šesti LIDAR senzory, řadou kamer a radarových jednotek. Higgins se domnívá, že existuje pádný důvod, proč je celá instalace tak objemná. Většina výpočetních součástí, které interpretují údaje sebrané čidly, je umístěna na střeše. Tyto systémy se běžně ukládají do kufrů samořídicích prototypů. Ale twitterové video zaznamenalo jen jeden pohled na novou výbavu. Follower MacAllistera Higginse nasdílel fotku podobného zařízení, kterou prý pořídil v areálu podniku společnosti Apple. Což by mohlo znamenat, že vozidlo je jedním ze tří zkušebních vozů.

Zástupce společnosti Apple odmítl poskytnout komentář k dotazu, zdali spatřená SUV skutečně byla testovacími vozy Applu.

Nová sestava vypadá zcela odlišně od té, kterou jsme viděli v dubnu. Pokud by obě SUV skutečně patřila Applu, dokazuje to, že společnost se pilně věnovala práci na rozvoji své platformy a vyvrátila tím fámy, že Project Titan není ničím jiným než autonomním kyvadlovým autobusem pro zaměstnance, jak bylo oznámeno v srpnu.

Zdroj: mashable.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.