V pražském Foru Karlín vzniká moderní kancelářské centrum WorkLounge

Na obzoru jsou další pěkné kancelářské prostory. Hurá na coworking!

Freelanceři, start-upy nebo zavedené malé firmy budou mít brzy možnost zapojit se do jedinečného kancelářského projektu WorkLounge, který vzniká v multifunkčních prostorech pražského Fora Karlín. Zájemci si mohou vybrat z několika druhů členství, individuálně řídit svůj pracovní program či využívat sdílených prostor. Na rozdíl od všech ostatních coworkingových center si ve WorkLounge mohou objednat i vlastní plně zařízenou a uzavíratelnou kancelář až s osmi pracovními místy. Hlavními výhodami tohoto projektu je flexibilní volba délky členství bez dalších závazků, kompletní moderní vybavení, každodenní kontakt a propojení s lidmi napříč obory.

Takto bude vypadat WorkLounge - moderní, elegantní, přímo stavěné pro práci.
Takto bude vypadat WorkLounge – moderní, elegantní, ideální prostředí pro práci.

Za projektem WorkLounge stojí developer Lubomír Šilhavý, který se dlouhodobě zabývá řešením kancelářských a coworkingových prostor především v zahraničí. Kvůli upadající popularitě open-space kanceláří, které zaměstnanci zrovna v oblibě nemají, vsadil na malé kanceláře se sdílenými službami, designovou lobby a společnou recepcí, která zajišťuje veškeré potřebné služby.

V zahraničí WorkLounge využívají i velké společnosti, které kupují členství svým zaměstnancům pohybujícím se v terénu. Možnost pracovat v místech, kde se zrovna nacházejí, zvyšuje efektivitu jejich práce a zároveň snižuje náklady na jejich cestování.

Každodenní networking a sdílené know-how

Další výhodou kanceláří se sdíleným zázemím je možnost bezprostřední komunikace mezi různými podniky. To nabízí příležitost ke sdílení know-how a obchodní spolupráci. „Organizujeme pravidelné setkání všech členů a po vzoru zahraničních center zveme významné mluvčí z řad obchodníků, politiků a zástupců obchodní komory. Jde nám o stálý rozvoj našich členů, proto usilujeme o kontakt s inspirativními a úspěšnými lidmi,“ dodal Lubomír Šilhavý k plánovanému rozšiřování poskytovaných služeb.

WorkLounge poskytuje také vlastní software, který každý člen může využít pro objevování nových přátel a důležitých obchodních kontaktů. Také lze jeho prostřednictvím přehledně spravovat rozpis pronájmu kanceláří, poptávat či nabízet spolupráci na nových projektech nebo vyhledávat pracovní a obchodní příležitosti.

Mnoho mladých podnikatelů nebo začínajících podniků se nechce dlouhodobě vázat na jednu lokalitu. Často mění zaměření práce nebo místo, odkud ji chtějí vykonávat. Dobře dostupné a populární oblasti jsou navíc velmi drahé. Proto projekt WorkLounge nabízí i 30 denní členství bez dalších závazků ve velmi dobře dostupném Karlíně.

Vzhled a design kanceláří dbá na maximum přirozeného světla a příjemné pracovní prostředí. Cílem je vytvořit prostor, který podporuje sociální interakci, ale na druhou stranu zamezuje rozptylování od práce. Na vzhledu se podílejí architekti ze zahraničí.

WorkLounge Karlín se otevře už v listopadu.

Zdroj: WorkLounge

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.