Vychytávky, které zútulní vaši kancelář

Když se budete ve své práci cítit pohodlně a spokojeně, budete mít vše pod kontrolou, zvýšíte tím nejen svou produktivitu, ale dosáhnete tím i jistého stupně radosti.

V tomto seznamu naleznete několik gadgetů, které vám pomohou vylepšit vaši kancelář tak, abyste se tam cítili jako doma. Pokud hledáte způsob, jak pracovní prostory zpříjemnit, neváhejte alespoň jednu z následujících vychytávek začlenit do své pracovní rutiny.

Rostlina, která nevezme váš stůl útokem

Mnoho výzkumů prokázalo, že nás příroda děla šťastnějšími. Květina, kterou budete mít denně 8 hodin na očích, vám určitě neuškodí. Sukulenty jsou dobrou volbou, protože nevyžadují moc péče (je nepravděpodobné, že by bez vás nepřežily víkend) a nemají dlouhé šlahouny, které by se doplazily až k židli vašeho kolegy.

Je příjemné sledovat něco živého, když jste většinu dne zavřeni uvnitř, a sukulent vám mnoho starostí nepřidělá.

Termohrnek, který udrží vaše nápoje studené/teplé po dlouhé hodiny

Není nic, co by mohlo vylepšit vaši náladu tak jako šálek horké kávy. Ať už jej s chutí vypijete při cestě do práce nebo v kanceláři, hrnek by měl být vyroben z nerezové oceli a měl by vydržet i tvrdší podmínky jako v divočině – což je ideální pro poněkud náročnější rána.

Polštář z paměťové pěny, který se vytvaruje podle vašich zad

Každodenní sezená na kancelářské židli vám může způsobit nepříjemné bolesti zad. Těmto problémům předejdete koupí pohodlného polštářku, který vám zlepší držení páteře i celého těla. Pokud vám nebude vyhovovat, někteří výrobci zaručují vrácení peněz.

Přehledný organizér

Pokud si myslíte, že uklizením stolu získáte více prostoru (nejen na lokty), máte pravdu. Není tajemstvím, že nepořádek může být často spojen s úzkostí. Když budete mít prostor pro své věci a uklizenější stůl, může vám to pomoci k lepší orientaci a přehledu.

Sada na psaní, která zdigitalizuje vaše ručně psané zápisky

Pokud jste někdy byli v situaci, kdy jste si během schůzky naškrábali do sešitu mnoho poznámek a později jste si moc přáli, aby byly digitálně dostupné, tento zlepšovák vás bude zajímat. Moleskin Smart Writing Set jde s dobou – veškeré poznámky, které napíšete pomocí chytrého pera do chytrého poznámkového bloku, převede v reálném čase do aplikace ve vašem smartphonu. Své zápisky tak můžete snadno rozeslat dál, aniž byste ztráceli čas.

Aplikace, která vytvoří zvukovou kulisu pro vaši práci

Máte problém se soustředit na práci, když kolega vedle vás kýchá nebo když slyšíte cinkat tramvaje z ulice? Aplikace Noisli by vám mohla pomoci. Bílý šum zaručí, že se budete moci znovu soustředit na svůj pracovní úkol.

Powerbanka

Potřebujete instrukce ohledně nadcházející schůzky, neznáte přesnou adresu a cestou si všimnete, že jste zapomněli nabít svůj telefon. Powerbanka vám může zachránit život a už se nikdy nebudete muset stresovat, že vám dochází baterie na tabletu či telefonu.

Silný desinfekční prostředek

Denně sáhnete na stovky různých dveří, klik a předmětů, kterých se dotýkaly miliony rukou před vámi. Není na škodu investovat do prostředku, který je šetrný k pokožce a zničí většinu bakterií. Každý totiž ví, že klávesnice počítače je zamořena bakteriemi pětkrát více než záchodové prkénko.

Stojan na notebook

V čem spočívá jeho přitažlivost? Zvedne monitor do výšky vašich očí a hliníkový panel ochlazuje váš notebook, zatímco pracuje. Hlavní funkcí je ergonomické začlenění notebooku do vašeho kancelářského prostoru.

Zdroj: businessinsider.com

Michala Benešovská

Odborná novinářka a copywriterka na volné noze se zaměřuje výhradně na IT, které ji fascinuje a baví už více než dvě dekády, respektive od doby, kdy rozebrala svůj první počítač. Pracovala pro Seznam.cz, Unicorn Systems nebo Mafru. Nyní spolupracuje s odborným časopisem o prodejním ICT kanále a ve volném čase se věnuje PlayStationu 4.